Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na malowanie w plenerze, które odbędzie się w najbliższą sobotę (2 września 2023 r.) na ul. Stary Rynek w Elblągu. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił. Zaplanowane na najbliższą sobotę (2 września) malowanie w plenerze odbędzie się w godz. od 15.00 do 18.00 na ul. Stary Rynek w pobliżu Ratusza Staromiejskiego. Organizatorzy zapraszają zarówno osoby początkujące, jak i te mające już większe doświadczenie w tej dziedzinie sztuki. Urokliwy charakter Starego Miasta, a także towarzysząca malowaniu muzyka w tle na pewno będą sprzyjały twórczości.

Na wszystkich chętnych będą czekały sztalugi (ilość ograniczona), materiały do malowania oraz instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również miłośników fotografii artystycznej – planowany jest m.in. spacer fotograficzny po Starym Mieście (zbiórka chętnych o godz. 15:30).

Sobotnie wydarzenie będzie również doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Być może koniec wakacji i początek nowego roku szkolnego to doskonały czas, by rozpocząć przygodę z szeroko rozumianą kulturą i sztuką poprzez uczestnictwo w zajęciach tej placówce. MDK jest otwarty na różnorodne inicjatywy dzieci i młodzieży, które realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu prowadzi m.in. zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, naukowe i techniczne. Zapisy wciąż trwają. Zajęcia prowadzą nauczyciele – instruktorzy i specjaliści w swoich dziedzinach: artyści plastycy, muzycy, aktorzy, filmowcy, sportowcy – wszyscy z przygotowaniem pedagogicznym.

Uwaga, w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim. Organizatorem akcji jest Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim w Elblągu.