Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu przygotował na wakacyjne weekendy cykl różnorodnych wydarzeń dla mieszkańców miasta.

Startujemy już 19 czerwca o godz. 14:00. Elblążanie będą mieli do wyboru dwie atrakcje kulturalne. Z gitarą przy ognisku w Bażantarni (godz. 14:00 - 17:00) - wszyscy zainteresowani spotkają się w Bażantarni przy muszli koncertowej. Posłuchamy gry na gitarze w pięknej aranżacji, przy ognisku. Będzie to wspaniała okazja do poćwiczenia akordów, które już znamy i nauczenia się nowych. To wspaniałe plenerowe wydarzenie może stanowić także pierwszą lekcję dla tych, którzy nigdy nie mieli kontaktu z gitarą. Spotkanie poprowadzą nauczyciele MDK: Grzegorz Holeniewski i Rafał Wawrzyk. Fotografujemy najciekawsze miejsca na Starym Mieście (godz. 14:00 - 17:00) - wszyscy zainteresowani spotkają się o godzinie 14:00 przy Ratuszu Staromiejskim. W ramach spotkania porozmawiamy o fotografii (omówimy główne zasady robienia zdjęć, opowiemy o prawie autorskim) oraz będziemy wykonywali zdjęcia Starego Miasta. Interesuje nas architektura, ale nie tylko. Poszukamy oryginalnych pomysłów. Aby wziąć udział w w spotkaniu nie musisz mieć profesjonalnego aparatu fotograficznego, wystarczy smartfon. Spotkanie poprowadzi nauczyciel MDK Marcin Mongiałło.