Koncertem elbląskiego zespołu Skuti Ensemble rozpoczął się w piątek (28 października) II Elbląski Festiwal Muzyki Dawnej Pogezania. Muzycy zespołu działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury zagrali w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym utwory z okresu renesansu, głównie żyjącego w XVI w. angielskiego kompozytora A. Holborne'a.  Sala w muzeum była zapełniona po brzegi. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski pogratulował muzykom i zaprasza na dzisiejszy, sobotni (29 października) koncert tria z Akademii Muzycznej w Krakowie, który odbędzie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu przy ul. Gen. Bema. Dużo wcześniej, bo już ok. godz. 12.00 rozpoczną się tam występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych.