O nas

,,Z pomysłem na siebie..’’ to motto Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Poprzez stwarzanie warunków młodym ludziom do rozwoju swoich zainteresowań, staramy się, aby nasza placówka tętniła życiem i panowała w niej twórcza atmosfera.

Młodzieżowy Dom Kultury jest jednostką budżetową podlegającą pod Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dyrektorem placówki jest Edyta Lichacz, natomiast wicedyrektorem – Agata Ciesielska.

MDK tworzą dzieci i młodzież, którym w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają artyści i pedagodzy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. MDK jest otwarty na różnorodne inicjatywy młodzieży. Właśnie u nas młodzi realizują siebie poprzez sztukę, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują osobowość, stając się wyczulonymi na piękno i wrażliwymi na drugiego człowieka.

Tradycją MDK stały się już wernisaże i wystawy organizowane w powstałej na te cele Galerii Na Wyspie, w budynku przy ul. Warszawskiej. Jest to ważne przedsięwzięcie, dające możliwość nie tylko młodym, początkującym artystom, ale też znanym w szerszym gronie twórcom, zaprezentowania swojego talentu, pasji i pracy.

Mieścimy się w dwóch budynkach:

na ulicy Bema 37

Pracownie na ulicy Bema: plastyczne, architektury,  muzyczne, taneczno – rytmiczne, teatralne, języka angielskiego i hiszpańskiego, technik szybkiego uczenia się, dziennikarska, Akademia Malucha, Kultura Żywego Słowa.

na ulicy Warszawskiej 51

Pracownie na ulicy Warszawskiej:modelarską, wokalną, jazzu i rocka, gry na perkusji, grupy teatralne, taneczne, zajęcia rytmiczno-taneczne oraz sekcję plastyczną, jak również studio nagrań.

Organizujemy także konkursy, przeglądy, turnieje,  imprezy okazjonalne oraz warsztaty podczas ferii zimowych i  wakacji.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.Możemy poszczycić się profesjonalnie wyposażonymi pracowniami oraz doświadczoną kadrą nauczycielską przyjaźnie nastawioną do wychowanków.

Aby więcej się o nas dowiedzieć, zapraszamy w nasze progi. Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły, nawet te z pozoru nierealne i szalone.

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005