tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Adrian Albrecht z nagrodą

Mini Studio Gier Dramatycznych, prowadzone przez Ninę Dziwniel – Stępkę, skupia młodych, zdolnych ludzi, którzy chcą coś światu opowiedzieć. Jednym z nich jest Adrian Albrecht. Właśnie zdobył nagrodę w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
czytaj więcej

Inspirują go ludzkie twarze

Liam Nesson, Kevin Spacey czy Kate Winslet. Narysowani tak, że aż ma się ochotę podejść bliżej i dotknąć ich twarzy palcem, by uwierzyć, że to nie zdjęcie. Artur Michał Zagórny,  który pokazał swoje prace w Galerii na Wyspie, uprzedził takich niedowiarków i części swoich prac specjalnie nie dokończył. 
czytaj więcej

Recytacją wyrażali piękno języka polskiego

Czechow, Brzechwa, Kern... Oni wszyscy stworzyli utwory, które do tej pory zachwycają kunsztem, a jednocześnie prostotą, która przemawia do dzieci. I to właśnie m.in. po ich twórczość sięgnęli starsi uczestnicy XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego. 
czytaj więcej

Grają i śpiewają, bo lubią

Przychodzą na próby po szkole i ćwiczą głos, a także grę na instrumencie. Od tego roku, raz w tygodniu, spotykają się również w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej. Dla uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 muzyka jest nie tylko pasją, ale i elementem, który ich łączy, mimo różnicy wieku. 
czytaj więcej

Wiosna szachami stoi

Młodzieżowy Dom Kultury oraz UKS Skoczek wspólnie organizują II Wiosenny Turniej Szachowy. Odbędzie się on w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu przy ul. Daszyńskiego 1 w trzech terminach: 3, 4 i 5 kwietnia br. w godz. 17 - 19. Impreza jest otwarta dla dzieci i młodzieży szkolnej (do lat 18, bez limitu rankingowego) z terenu Elbląga i okolic.  
czytaj więcej

Wojciech Karpiński nagrodzony

Wojciech Karpiński, który w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi sekcję teatru amatorskiego, został nagrodzony przez marszałka Gustawa Marka Brzezina. Otrzymał honorową odznakę Za zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego.
czytaj więcej

Wszystko zaczęło się od portretu...

Artur Michał Zagórny, ukrywający się pod pseudonimem Sabbath, tworzy swoje szkice już od 1992 roku. Urodził się w Elblągu, w 1975 roku, tu się wychował i ukończył szkoły. Nigdy nie studiował sztuk pięknych, a swe zamiłowanie do szkicu grafitem rozbudził zupełnie przypadkowo. Spacerując gdańskimi uliczkami w ścisłym sercu miasta pośród malowniczych kamieniczek, swój wzrok często kierował ku wystawionym obrazom olejnym. Decyzję o tym, żeby spróbować sił w rysunku, podjął dzięki artystce zza wschodniej granicy, która namówiła go na narysowanie portretu. Wernisaż wystawy jego prac odbędzie się 6 kwietnia, o godz. 17, w Galerii na Wyspie. 
czytaj więcej

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1492 93 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005