tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Siła młodości na scenie

Są młodzi i pełni pasji. Szukają swojego miejsca w świecie muzyki, a gdy występują na scenie dają z siebie sto procent. Można ich było usłyszeć i zobaczyć m.in. podczas Świątecznych Spotkań Elblążan, a także w trakcie 25. Finału WOŚP. A teraz zespół Blind Box wystąpi w Młodzieżowym Domu Kultury. Już 17 marca w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37. Początek koncertu o godz. 18.30. 
czytaj więcej

W sztuce nie ma żadnych ograniczeń

Rysuje zdecydowanie, a kiedy staje przed białą kartką - wie, co ma robić. Szybko się uczy i wiele w niej determinacji w dążeniu do celu. A ten jest jeden: dostać się na Akademię Sztuk Pięknych. Natalia Borkowska, która swój talent szlifuje w pracowni plastycznej pod kierunkiem Katarzyny Smeji- Skulimowskiej, pokazała swoje prace w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej. 
czytaj więcej

Dziś pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

1 marca nie tylko zaczyna kolejny miesiąc, ale i upamiętnia tych, którzy nie godzili się na porządek zastany po wojnie. Od sześciu lat to właśnie tego dnia w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
czytaj więcej

Wspominali Edwarda

Zespół DEJ, który stworzyli Dorota Świderska, Edward Migacz oraz Jagoda Gliniecka, dał się poznać elblążanom jako zespół pełen pasji i werwy. Dziś Edwarda, który grał w nim na skrzypcach, już nie ma... Przyjaciele oraz muzycy wspominali go podczas piątkowego (25 lutego) koncertu. 
czytaj więcej

Zagrali jeszcze przed Szekspirem

Piętnaście lat temu trzech Anglików wpadło na pomysł, żeby twórczość Szekspira przedstawić w skondensowanej formie. W ten sposób powstały "Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji". W elbląskim teatrze, tuż przed setnym spektaklem, wystąpił Il Vento Musicale, zespół muzyki dawnej z Młodzieżowego Domu Kultury. 
czytaj więcej

Muzyczne odcienie miłości

Najpierw zagrali młodzi perkusiści, wychowankowie MDK, później za "garami" usiadł Krzysztof Narodowski, który prowadzi klasę perkusji. Na scenie pojawiła się również Małgorzata Szarek, wokalistka, kompozytorka i muzykolog, której udało się przekonać publiczność do zaśpiewania kilku linijek "Ludzkiego gadania". Za nami koncert "Walentynki na bis". 
czytaj więcej

Można się już zgłaszać do Ligi Recytatorów

Liga recytatorów adresowana jest do nauczycieli języka polskiego i uczniów szkół podstawowych. Istotą „Ligi” jest połączenie dwóch elementów: konkursu ze spotkaniem dyskusyjno - warsztatowym. Celem turnieju jest kultywowanie piękna języka polskiego, nauczanie zasad współzawodnictwa i dyskusji. Chcemy sprowokować Was do mówienia otwarcie o Waszych przeżyciach i odczuciach związanych z trudną sztuką recytacji – pracą nad interpretacją i kulturą słowa. Udział w XXVII Lidze Recytatorów można zgłaszać do 14 kwietnia, do Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu ul. Bema 37.
czytaj więcej

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1490 91 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005