tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Quiz wiedzy o muzyce MDK w Elblągu

Nasz nauczyciel perkusji Krzysztof Narodowski przygotował dla Was quiz wiedzy o muzyce, na który składa się 50 pytań typu a,b,c z jedną poprawną odpowiedzią.   Prosimy, abyście Wasze odpowiedzi przesyłali na adres mailowy (poczty elektronicznej): quizwiedzyomuzyce.mdk.elblag@gmail.com.   Wszystkie zostaną sprawdzone. Każdy, ktp prześle odpowiedzi, otrzyma wyniki testu za pośrednictwem maila. Dla pierwszych trzech osób, które udzielą wszystkich dobrych odpowiedzi pan Krzysztof przewidział nagrody rzeczowe, którą zostaną przesłane pocztą. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 14 kwietnia 2020 r. Imiona i nazwiska zwyciezców opublikujemy na naszej stronie. 
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 2

Przez wiele lat traktowano ludzki mózg jako coś stałego i wierzono, że jego rozwój determinuje dzieciństwo. Dzięki rozwojowi technik neuroobrazowania mózgu, wiemy, że mózg ma zdolność do zmiany, potrafi bardzo się zmienić, jeśli tylko o to zadbamy. Zdolność tą nazywamy neuroplastycznością. Mózg lubi wszystko, co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Trzeba o niego dbać, tak jak o inne narządy, trzeba właściwie go odżywiać, dotleniać i jak mięśnie - nieustannie trenować. Pamiętajmy, że różne części mózgu potrzebują różnych aktywności, o różnym stopniu trudności. Gdy mózg wykonuje wciąż tę samą czynność, zwyczajnie się nudzi. Dlatego trzeba mu serwować różne zestawy ćwiczeń.      
czytaj więcej

Konkurs MDK w Elblągu „Wielkanocna ozdoba”

Zachącamy Was do wzięcia udziału w konkursie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu pod nazwą: „Wielkanocna ozdoba”. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież z terenu Elbląga i okolic, będące stałymi uczestnikami zajęć w Pracowni Kreatywnej, innych pracowniach działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, jak również dzieci i młodzież nie uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 1

Przez wiele lat traktowano ludzki mózg jako coś stałego i wierzono, że jego rozwój determinuje dzieciństwo. Dzięki rozwojowi technik neuroobrazowania mózgu, wiemy, że mózg ma zdolność do zmiany, potrafi bardzo się zmienić, jeśli tylko o to zadbamy. Zdolność tą nazywamy neuroplastycznością. Mózg lubi wszystko, co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Trzeba o niego dbać, tak jak o inne narządy, trzeba właściwie go odżywiać, dotleniać i jak mięśnie - nieustannie trenować. Pamiętajmy, że różne części mózgu potrzebują różnych aktywności, o różnym stopniu trudności. Gdy mózg wykonuje wciąż tę samą czynność, zwyczajnie się nudzi. Dlatego trzeba mu serwować różne zestawy ćwiczeń.
czytaj więcej

Akademia Kultury MDK w Elblągu. Prawidłowe ułożenie zastawy stołowej

Zapraszamy na kolejną, trzecią już odsłonę Akademii Kultury MDK w Elblągu. Na prawidłowo nakrytym stole wszystko (talerze, widelce, łyżki, kieliszki itp.) ma swoje miejsce. Poprawne nakrycie stołu nie tylko dobrze się prezentuje, ale zapewnia gościom komfort spożywania posiłków...
czytaj więcej

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Krakowiak

Dziś zapraszamy do zapoznania się z jednym z pięciu polskich tańców narodowych, którego uczą się tańczyć (oraz doskonalą) młodzi elblążanie w Pracowni tańców ludowych, prowadzonej przez naszą doświadczoną nauczycielkę panią Małgorzatę Wiczenbach.    KRAKOWIAK to żywy i popularny polski taniec ludowy z okolic Krakowa, zaliczany do polskich tańców narodowych, w metrum 2/4 i charakterystycznym synkopowanym rytmie. Nazwa tańca pochodzi z XVII wieku, ale krakowiak stał się popularny na początku XIX wieku.
czytaj więcej

Akademia Kultury MDK w Elblągu. Dwa sposoby adresowania listów z zastosowaniem skrótów

Adresując korespondencję możemy użyć dwóch sposobów. Powinniśmy prawidłowo pisać WPan, WPani lub WPaństwo (skróty od zwrotów: Wielmożny Pan, Wielmożna Pani oraz Wielmożni Państwo) – bez odstepu i bez kropki. Unikajcie stosowania skrótu: Sz.P. Uważa się, że jest on niezgodny z etykietą językową z uwagi na jego niejednoznaczność. W związku z tym, jeżeli już konicznie chcecie posłużyć się skrótem, to użyjcie nastepujących: Sz. Pan, Sz. Pani, Sz. Państwo. Pamiętajcie też, że w przypadku kilku adresatów jako pierwsze zawsze piszemy imię kobiety.
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10155 156 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl