tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Swietłana Boguska wystąpi na najbardziej prestiżowym festiwalu dziecięcym w Europie!

13-letnia Swietłana Boguska od lat uczęszcza na zajęcia wokalne w MDK, gdzie śpiewa w zespole Małe Elbląskie Diamenty, szlifując swoje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Ponadto bierze lekcje śpiewu u Elizy Kaczmarczyk (to ona przygotowywała ją do solowego wystepu). 5 marca 2020 r. zakwalifikowała się do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. 
czytaj więcej

Srebrny medal mistrzostw Polski dla grupy tanecznej Mad Cat Crew z MDK!

W minioną sobotę, 29 lutego 2020 r., w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcu Nowoczesnym "Żuławy Dance Project", w których wzieła udział grupa Mad Cat Crew z sekcji tańca street dance, działającej w ramach Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Nasze dziewczyny zajęły 2. miejsce w kategorii "Dancehall powyżej 15 lat". 
czytaj więcej

Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami. Poprowadziła warsztaty wokalne dla Elbląskich Diamentów

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Karolina Adamiak Pruś to uznana dyrygentka, wokalistka, nauczycielka śpiewu, czynnie działająca na wielu scenach muzycznych. Na co dzień współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami. 2 marca 2020 r. poprowadziła warsztaty wokalne, w których wzięły udział dziewczyny z sekcji wokalnej Elbląskie Diamenty, działającej w ramach Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
czytaj więcej

Kolejny wielki talent z MDK w Elblągu. Hubert Sartanowicz będzie występować na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni!

Niespełna 9-letni Hubert Sartanowicz, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i uczeń Szkoły Podstawowej nr 19, będzie występować w musicalu „Piotruś Pan” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy). Castingi przeprowadzone 2 marca 2020 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod okiem słynnego Janusza Józefowicza obejmowały dwie role – Piotrusia Pana oraz Zagubionych chłopców. Hubert startował w dwóch wymienionych przesłuchaniach, ale do pierwszej z wymienionych ról był jeszcze trochę za mały.
czytaj więcej

Dziewczyny z sekcji tańca street dance MDK wzięły udział w nagraniu teledysku

Dziewczyny z sekcji tańca street dance (prowadzonej przez naszą uzdolnioną instruktorkę Ingę Michałowską), przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, wzięły udział w nagraniu teledysku promującego płytę „Electric radiator” Roberta Fursa. Na scenie wystpąpiłą grupa Mad Cat Crew.
czytaj więcej

W MDK w Elblągu powstaje interesująca animacja

W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu od pewnego czasu działa pracownia animacji poklatkowej, w której młodzi ludzie, pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Owczarka, uczą się metod robienia filmów rysunkowych. Na efekty trzeba czekać dość długo, ale ci, którzy są cierpliwi mogą z czasem być dumni z rezultatów swojej pracy. Przykładem jest Aleksandra Niewczas, która aktualnie pracuje nad filmem o roboczym tytule "The Last Witch" (pol. "Ostatnia wiedźma"). Możecie aktualnie zobaczyć fragment większej całości, która powstaje w pracowni pana Mariusza Owczarka. Aleksandra Niewczas jest autorką scenariusza oraz głównym animatorem. Bedziemy starać się na bieżąco pokazywać coraz obszerniejsze fragmenty tej animacji. 
czytaj więcej

Koncert zespołu MDK Białe Piano. Usłyszycie przeboje z okresu XX-lecia międzywojennego

Już w piątek, 21 lutego 2020 r., w sali koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 51 w Elblągu będziecie mieli okazję usłyszeć wspaniałe przeboje z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które wykona zespół instrumentalny pod kierunkiem Ryszarda Skotnickego! Koncert "Jak za dawnych lat" rozpocznie się 21 lutego o godz. 18.00. 
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10152 153 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl