tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Łamigłówki 1,2 i 3. Rozwiązania

Podaję odpowiedzi do łamigłówek,które opublikowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Mam nadzieję, że fajnie się bawiliście, no a przy okazji ćwiczyliście swój mózg. Już wkrótce kolejna porcja zagadek. Tym razem będziemy ćwiczyć inne zdolności poznawcze. Tymczasem sprawdźcie swoje wyniki. Agata Ciesielska, kącik edfektywnego uczenia się MDK w Elblągu.
czytaj więcej

Klub Młodzieży Niepełnosprawnej MDK. Wspaniałe ozdoby wielkanocne wykonane przez Marzenę

W tym roku Niedziela Palmowa przypada w dniu 5 kwietnia. Z tej okazji prezentujemy Wam wspaniałe ozdoby oraz palmę wielkanocną, wykonane przez Marzenę z Klubu Młodzieży Niepełnosprawnej Młodzieżowego Domu Kultury (MDK) w Elblągu. Klub prowadzi nasza wspaniała nauczycielka Grażyna Kacprzak. Marzenka bardzo lubi prace ręczne, uwielbia haftować...
czytaj więcej

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Polonez

Pierwszym tańcem  narodowym prezentowanym w edukacji tanecznej na stronie MDK w Elblągu był krakowiak. Dziś przybliżę kolejny polski taniec narodowy. Nazwa „polonez” prawdopodobnie  pojawiła się w latach trzydziestych XVIII wieku, jako spolszczenie francuskiego polonaise – czyli polski (związany z Polską). 
czytaj więcej

Warsztaty gitarowe (cz. 2)

Cały czas doskonalimy w sieci (online) technikę i umiejętności gry na gitarze oraz kontynuujemy pracę nad utworami, których wykonanie już trenujemy od pewnego czasu. Poniżej ćwiczenia dla grupy początkującej, które wykonujemy jako tzw. rozgrzewkę.  Więcej materiałów już wkrótce.     Pracownia gitary klasycznej MDK w Elblągu
czytaj więcej

Street dance (pol. „taniec ulicy”) w MDK w Elblągu. Podstawowe informacje

Kiedy tylko wróci normlaność, zapraszamy Was na zajęcia do pracowni "Teatru tańca street dance", prowadzonej przez nauczycielkę Mlodzieżowego Domu Kultury w Elblągu Ingę Michałowską. Zapewniamy, że będzie to wspaniale spędzony czas, z pożytkiem dla Waszej kondycji fizycznej i zdrowia.  
czytaj więcej

Akademia Kultury MDK w Elblągu. Prawidłowe zachowanie przy stole

Chleba lub bułki nie kroimy nożem. Jeśli do posiłku zaserwowane jest pieczywo (np. do zupy), to nie powinniśmy kroić go nożem. Należy w takim przypadku delikatnie łamać je ręką, starając się przy tym nie nakruszyć. Pamiętajcie jeszcze o jednej zasadzie, na którą zwracają uwagę niektórzy socjologowie, ale także ludzie z dużym doświadczeniem życiowym. Mówią oni, że dla zachowania więzi w rodzinie czy związku, jest konieczne jedzenie codziennie  jednego posiłku wspólnie. Chodzi o to, żeby było to czas rzeczywiście spędzony wspólnie, a nie wykorzystany na patrzenie w telewizor czy smartfon.
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 3

Przez wiele lat traktowano ludzki mózg jako coś stałego i wierzono, że jego rozwój determinuje dzieciństwo. Dzięki rozwojowi technik neuroobrazowania mózgu, wiemy, że mózg ma zdolność do zmiany, potrafi bardzo się zmienić, jeśli tylko o to zadbamy. Zdolność tą nazywamy neuroplastycznością. Mózg lubi wszystko, co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Trzeba o niego dbać, tak jak o inne narządy, trzeba właściwie go odżywiać, dotleniać i jak mięśnie - nieustannie trenować. Pamiętajmy, że różne części mózgu potrzebują różnych aktywności, o różnym stopniu trudności. Gdy mózg wykonuje wciąż tę samą czynność, zwyczajnie się nudzi. Dlatego trzeba mu serwować różne zestawy ćwiczeń.  
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10155 156 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl