tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Pejzaż jak malowany

Na początku były tłem wielkich wydarzeń. Z czasem, a dokładniej w epoce renesansu, stały się samodzielnym gatunkiem malarskim. Pejzaże uwielbiał malować Albrecht Durer, Pieter Bruegel wykorzystywał je do swoich katastroficznych wizji, po tę formę wyrazu sięgał Leon Wyczółkowski czy Władysław Podkowiński. Swoich sił w tym gatunku spróbowali również młodzi, zdolni plastycy z pracowni Katarzyny Smeji- Skulimowskiej. Ich prace biorą udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pejzaże". 
czytaj więcej

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Szczęścia, spokoju i radości, a także twórczej atmosfery - tego życzymy naszym wychowankom, ich rodzicom oraz opiekunom z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Zapraszamy również do oglądania wielkanocnego filmiku "z jajem", który znajdziecie na naszej stronie.  
czytaj więcej

Adrian Albrecht z nagrodą

Mini Studio Gier Dramatycznych, prowadzone przez Ninę Dziwniel – Stępkę, skupia młodych, zdolnych ludzi, którzy chcą coś światu opowiedzieć. Jednym z nich jest Adrian Albrecht. Właśnie zdobył nagrodę w rejonowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
czytaj więcej

Inspirują go ludzkie twarze

Liam Nesson, Kevin Spacey czy Kate Winslet. Narysowani tak, że aż ma się ochotę podejść bliżej i dotknąć ich twarzy palcem, by uwierzyć, że to nie zdjęcie. Artur Michał Zagórny,  który pokazał swoje prace w Galerii na Wyspie, uprzedził takich niedowiarków i części swoich prac specjalnie nie dokończył. 
czytaj więcej

Recytacją wyrażali piękno języka polskiego

Czechow, Brzechwa, Kern... Oni wszyscy stworzyli utwory, które do tej pory zachwycają kunsztem, a jednocześnie prostotą, która przemawia do dzieci. I to właśnie m.in. po ich twórczość sięgnęli starsi uczestnicy XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego. 
czytaj więcej

Grają i śpiewają, bo lubią

Przychodzą na próby po szkole i ćwiczą głos, a także grę na instrumencie. Od tego roku, raz w tygodniu, spotykają się również w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej. Dla uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 muzyka jest nie tylko pasją, ale i elementem, który ich łączy, mimo różnicy wieku. 
czytaj więcej

Wiosna szachami stoi

Młodzieżowy Dom Kultury oraz UKS Skoczek wspólnie organizują II Wiosenny Turniej Szachowy. Odbędzie się on w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu przy ul. Daszyńskiego 1 w trzech terminach: 3, 4 i 5 kwietnia br. w godz. 17 - 19. Impreza jest otwarta dla dzieci i młodzieży szkolnej (do lat 18, bez limitu rankingowego) z terenu Elbląga i okolic.  
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1090 91 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005