tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Dobry teatr to przede wszystkim zapał twórców

Sztuka scenicznego przekazu treści nacechowanych emocjami rozwijała się już od starożytności. Obecnie mamy styczność z całkiem nowymi formami teatralnymi np.: inscenizacjami tekstów literackich, teatrami dramatycznymi, teatrami poezji i publicystyki, widowiskami słowno – muzycznymi, różnymi formami kabaretu szkolnego, teatrami muzycznymi, teatrami lalkowymi, ruchami, pantomimami itp. Również młodzież z naszego regionu odnalazła się w tej dziedzinie.
czytaj więcej

Ośmiu Wspaniałych już blisko

To konkurs z tradycjami, który powstał 24 lata temu. Jego przesłanie jest proste: wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. Od tego momentu w całej Polsce samorządy nagradzają tych, którzy swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników. A później przychodzi czas na galę ogólnopolską, wraz z innymi Wspaniałymi.  XIX Samorządowy Konkurs Nastolatków ,,8 Wspaniałych'' odbędzie się 25 maja o godz. 12 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37. 
czytaj więcej

Tak naprawdę nie ma brzydkich słów

- To my nadajemy słowom znaczenie. Obrażają nas, bo im na to pozwalamy, rozśmieszają nas, bo im na to pozwalamy. To my mamy nad nimi władzę, tak samo, jak nad obrazami. Działają na nas, bo im na to pozwalamy – tak o swojej twórczości mówiła Olga Apiecionek, studentka ostatniego roku Akademii Sztuki w Szczecinie, która pierwsze kroki na swojej artystycznej drodze stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury. Jej wystawę można oglądać w Galerii na Wyspie. 
czytaj więcej

Jesteśmy na Salonie

Salon Elbląski to wydarzenie, które skupia lokalnych artystów w jednym miejscu, w jednym czasie. Na tegorocznej, 29. edycji tej cyklicznej wystawy, nie mogło zabraknąć prac artystów- plastyków z Młodzieżowego Domu Kultury. Tych samych, którzy każdego dnia swoją pasją i doświadczeniem dzielą się z dziećmi oraz z młodzieżą. 
czytaj więcej

Koci świat na papierze

Są nie tylko przebojowymi bohaterami Internetu, bajek i opowiadań, ale i wdzięcznym tematem malarskim. Urok tych charakternych zwierząt docenili organizatorzy VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przyroda w kolorach". Tematem tegorocznej edycji jest "Świat wielkich i małych kotów". Na takim konkursie nie mogło zabraknąć prac z elbląskiego MDK-u.
czytaj więcej

Radośnie, pod flagą biało - czerwoną

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzony 2 maja, jest momentem, w którym wszyscy Polacy mogą zamanifestować przywiązanie do barw narodowych. Tego dnia w całym kraju organizowane są różnego rodzaju obchody. Nie inaczej było w Elblągu, Młodzieżowy Dom Kultury również włączył się w to świętowanie. 
czytaj więcej

Zatańczyli z radością

Mali tancerze rozwijający się pod skrzydłami Małgorzaty Wiczenbach, która uczy tańca współczesnego i rytmiki, tym razem pokazali, że taniec to nie tylko sekwencja ruchów, ale i dużo radości. Wystąpili przed elblążanami na placu Jagiellończyka. 
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1092 93 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005