tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Rozstrzygnięcie Quizu wiedzy o muzyce MDK w Elblągu

Quiz wiedzy o muzyce to jeden z wielu konkursów organizowanych w ostatnim czasie przez Mlodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Niedawno doczekał się rozstrzygnięcia. Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy do 14 kwietnia 2020 r.  Każdy, kto je przesłał, otrzymał wyniki testu za pośrednictwem maila. Dla pierwszych trzech osób, które udzieliły wszystkich dobrych odpowiedzi pan Krzysztof Narodowski (organizator quizu, a jednocześnie nauczyciel gry na perskusji w MDK w Elblągu) przewidział nagrody rzeczowe, którą zostały przesłane pocztą.    
czytaj więcej

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Polka

Polka to powszechny w wielu krajach taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie. Wielu etnografów wskazuje na czeskie pochodzenie tańca. Jest też uważany za tradycyjny taniec polski. Już w XIX wieku znany był we wszystkich regionach etnograficznych, z Podhalem włącznie (polka sądecka). Najsłynniejsi twórcy polek to min. :Bedrich, Smetana, Anonim Dvorak, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski. Polka, obok walca, była bardzo popularnym tańcem towarzyskim w XIX wieku. Obecnie w Polsce jest najczęściej tańczona w różnych regionach przez zespoły ludowe.  
czytaj więcej

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu!

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz młodzieży do 30 roku życia (w tym studentów). Przedmiotem naszego konkursu jest przeczytanie lub recytacja wybranego przez siebie fragmentu prozy lub poezji. Punktowane będą: płynność czytania, dykcja, poprawność, biegłość, wyrazistość, oddanie charakteru utworu i budowanie atmosfery. Pliki dźwiękowe lub filmiki nadesłane przez uczestników będą udostępniane na profilu społecznościowym Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (Facebook). 
czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu MDK w Elblągu „Wielkanocna Ozdoba”

Wiemy, że wszyscy z niecierpliwością czekacie na ogłoszenie wyników konkursu „Wielkanocna Ozdoba”. Opóźnienie w podaniu informacji wynika stąd, że nasze narady i obrady trwały tak długo i były bardzo burzliwe (czasami cieszyliśmy się, że odbywają się przez komunikator), ale także z powodu odnalezienia jednej z prac, która się zawieruszyła... Wykonaliście niezwykle piękne, estetyczne, pomysłowe, kolorowe, oryginalne, nietuzinkowe, zaskakujące i niezwykle pracochłonne ozdoby. Po prostu cudeńka! ❤️ W jednym byliśmy zgodni: każdy z nas chciałby mieć te ozdoby u siebie na Święta.  
czytaj więcej

Modelarnia MDK w Elblągu pracuje zdalnie

Dzisiaj na załączonych zdjęciach pragniemy pokazać prace wykonane w domach (zdalnie) przez naszych młodych modelarzy. Skonstruowali oni trzy modele samolotów. Pierwszy to wykonany z elementów plastikowych FA 18 C Hornet Swiss Air Force w skali 1:48. Drugi to model klasy RC mini F9F Grumman Panther. Trzeci to model plastikowy Grumman F9F-2B Panther w skali 1:32 (na zdjęciach znajduje się obok budowanego modelu RC). Modelarnią Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu opiekuje się nasz nauczyciel mgr Leszek Kapczyński, który zachęca dzieci i mlodzieOglądając dzieła naszych modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (do pewnego stopnia). Dotyczy to m.in. konstrukcji skrzydeł czy też wyglądu wnętrza. do odwzorowywania rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli.   
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 6

Narysuj linie łączące ze sobą pary identycznych figur, jak pokazano na przykładowym obrazku:
czytaj więcej

Zobaczcie prace nadesłane na konkurs MDK w Elblągu „Wielkanocna ozdoba”

Od 31 marca do 15 kwietnia 2020 r. czekaliśmy na zgłoszenia do konkursu „Wielkanocna ozdoba”. Napłynęło ich blisko dwadzieścia. Poniżej publikujemy wszystkie nadesłane prace, a tymczasem... jury zastanawia się nad wyłonieniem zwycięzców. Trzymajcie kciuki!
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10155 156 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl