tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Sergiej Kriuczkow: Jak zachować się przed występem i na scenie?

Dziś nasz nauczyciel Sergiej Kriuczkow (na co dzień prowadzi zajęcia z wokalu i trąbki) opowie i pokaże Wam, w jaki sposób prawidłowo zachować się przed występem i na scenie. Otrzymacie bardzo praktyczne wskazówki. Każdy z nas wcześniej czy później będzie miał okazję wystąpić przed większym audytorium. Może będzie to występ w Młodzieżowym Domu Kultury, a może udział w konkursie? Nasz nauczyciel proponuje Wam kilka rad, które pomogą opanować stres, zachować dobry nastrój i sprawią, że Wasz występ będzie bardziej udany.
czytaj więcej

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Z okazji przypadającego w dniu 29 kwietnia Międzynarodowego Dnia Tańca składamy najserdeczniejsze życzenia tancerzom i pasjonatom tej pięknej sztuki. Wszystkim, dla których taniec jest pracą i sensem życia, życzymy wytrwałości i siły w dążeniu do perfekcji. Niech każdy ruch na scenie daje satysfakcję i radość, a choreografom nie zabraknie pasji tworzenia.
czytaj więcej

Piszą o nas: „Elbląski MDK wie, jak urozmaicić czas dzieciom i młodzieży”

Zamknięte szkoły, kina, instytucje kulturalne... Ten czas jest trudny dla każdego, a przede wszystkim dla pozbawionych kontaktu z rówieśnikami dzieci i młodzieży. Z pomocą w odczarowaniu niełatwych chwil przychodzi Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu – pisze o naszej działalności Dziennik Elbląski w tym wyjątkowo trudnym, także dla kultury, czasie. Internetowe wydanie dziennika informuje m.in. o organizowanych przez nas konkursach oraz szerokiej ofercie kulturalno-edukacyjnej.  
czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Quizu wiedzy o muzyce MDK w Elblągu

Quiz wiedzy o muzyce to jeden z wielu konkursów organizowanych w ostatnim czasie przez Mlodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Niedawno doczekał się rozstrzygnięcia. Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy do 14 kwietnia 2020 r.  Każdy, kto je przesłał, otrzymał wyniki testu za pośrednictwem maila. Dla pierwszych trzech osób, które udzieliły wszystkich dobrych odpowiedzi pan Krzysztof Narodowski (organizator quizu, a jednocześnie nauczyciel gry na perskusji w MDK w Elblągu) przewidział nagrody rzeczowe, którą zostały przesłane pocztą.    
czytaj więcej

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Polka

Polka to powszechny w wielu krajach taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie. Wielu etnografów wskazuje na czeskie pochodzenie tańca. Jest też uważany za tradycyjny taniec polski. Już w XIX wieku znany był we wszystkich regionach etnograficznych, z Podhalem włącznie (polka sądecka). Najsłynniejsi twórcy polek to min. :Bedrich, Smetana, Anonim Dvorak, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski. Polka, obok walca, była bardzo popularnym tańcem towarzyskim w XIX wieku. Obecnie w Polsce jest najczęściej tańczona w różnych regionach przez zespoły ludowe.  
czytaj więcej

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu!

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz młodzieży do 30 roku życia (w tym studentów). Przedmiotem naszego konkursu jest przeczytanie lub recytacja wybranego przez siebie fragmentu prozy lub poezji. Punktowane będą: płynność czytania, dykcja, poprawność, biegłość, wyrazistość, oddanie charakteru utworu i budowanie atmosfery. Pliki dźwiękowe lub filmiki nadesłane przez uczestników będą udostępniane na profilu społecznościowym Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (Facebook). 
czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu MDK w Elblągu „Wielkanocna Ozdoba”

Wiemy, że wszyscy z niecierpliwością czekacie na ogłoszenie wyników konkursu „Wielkanocna Ozdoba”. Opóźnienie w podaniu informacji wynika stąd, że nasze narady i obrady trwały tak długo i były bardzo burzliwe (czasami cieszyliśmy się, że odbywają się przez komunikator), ale także z powodu odnalezienia jednej z prac, która się zawieruszyła... Wykonaliście niezwykle piękne, estetyczne, pomysłowe, kolorowe, oryginalne, nietuzinkowe, zaskakujące i niezwykle pracochłonne ozdoby. Po prostu cudeńka! ❤️ W jednym byliśmy zgodni: każdy z nas chciałby mieć te ozdoby u siebie na Święta.  
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10155 156 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl