Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

Pracownia Grafiki Komputerowej i Animacji Poklatkowej MDK w Elblągu jest prowadzona przez Mariusza Edwarda Owczarka. Zajęcia rozwijają kreatywność, umiejętność pracy z tabletem graficznym, jak również obsługę specjalistycznych programów graficznych.

Jedną z wielu zalet tego typu warsztatów jest umiejętność połączenia pracy indywidualnej i grupowej poprzez wykonywanie wspólnego projektu w postaci animacji. Ponadto uczestnicy zajęć uczą się wykonywać grafikę komputerową, która następnie jest wykorzystywana podczas projektowania i wykonywania murali zdobiących nasze miasto. Przykładem jest wspaniała sztuka uliczna stanowiąca ozdobę jednej ze ścian okalających podwórze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.

Opiekun pracowni (Mariusz Edward Owczarek) jest ponadto kuratorem Galerii na Wyspie (gdzie zajmuję się aranżowaniem wystaw autorskich oraz zbiorowych), która znajduje się w naszym budynku przy ul. Warszawskiej 51 na Wyspie Spichrzów  mieszczącej się w drugiej siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury na ulicy Warszawskiej 51.