tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Kolejny wielki talent z MDK w Elblągu. Hubert Sartanowicz będzie występować na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni!

Niespełna 9-letni Hubert Sartanowicz, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i uczeń Szkoły Podstawowej nr 19, będzie występować w musicalu „Piotruś Pan” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy). Castingi przeprowadzone 2 marca 2020 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod okiem słynnego Janusza Józefowicza obejmowały dwie role – Piotrusia Pana oraz Zagubionych chłopców. Hubert startował w dwóch wymienionych przesłuchaniach, ale do pierwszej z wymienionych ról był jeszcze trochę za mały.
czytaj więcej

Dziewczyny z sekcji tańca street dance MDK wzięły udział w nagraniu teledysku

Dziewczyny z sekcji tańca street dance (prowadzonej przez naszą uzdolnioną instruktorkę Ingę Michałowską), przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, wzięły udział w nagraniu teledysku promującego płytę „Electric radiator” Roberta Fursa. Na scenie wystpąpiłą grupa Mad Cat Crew.
czytaj więcej

W MDK w Elblągu powstaje interesująca animacja

W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu od pewnego czasu działa pracownia animacji poklatkowej, w której młodzi ludzie, pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Owczarka, uczą się metod robienia filmów rysunkowych. Na efekty trzeba czekać dość długo, ale ci, którzy są cierpliwi mogą z czasem być dumni z rezultatów swojej pracy. Przykładem jest Aleksandra Niewczas, która aktualnie pracuje nad filmem o roboczym tytule "The Last Witch" (pol. "Ostatnia wiedźma"). Możecie aktualnie zobaczyć fragment większej całości, która powstaje w pracowni pana Mariusza Owczarka. Aleksandra Niewczas jest autorką scenariusza oraz głównym animatorem. Bedziemy starać się na bieżąco pokazywać coraz obszerniejsze fragmenty tej animacji. 
czytaj więcej

Koncert zespołu MDK Białe Piano. Usłyszycie przeboje z okresu XX-lecia międzywojennego

Już w piątek, 21 lutego 2020 r., w sali koncertowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 51 w Elblągu będziecie mieli okazję usłyszeć wspaniałe przeboje z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które wykona zespół instrumentalny pod kierunkiem Ryszarda Skotnickego! Koncert "Jak za dawnych lat" rozpocznie się 21 lutego o godz. 18.00. 
czytaj więcej

Zajęcia muzyczne dla dzieci niepełnosprawnych z nauczycielem MDK Ryszardem Skotnickim

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu jest otwarty na dzieci z niepełnosprawnością. 13 lutego 2020 r. w organizowanych przez nas zajęciach uczestniczyły dzieci niepełnosprawne z placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z Panią Ewą Karnowską – nauczycielem i terapeutą z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Elblągu. Instruktor MDK w Elblągu Ryszard Skotnicki.
czytaj więcej

Warsztaty MDK w Cyberiadzie. Powstała biżuteria nie tylko na walentynki

Przed dniem zakochanych, podczas warsztatów prowadzonych przez panią Grażynę Kacprzak − instruktorkę Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu − jej wychowankowie oraz grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu wykonali biżuterię, która przyda się nie tylko w walentynki. Zajęcia odbyły się w "Cyberiadzie", czyli w Filii nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej.  
czytaj więcej

W MDK odbył się bal karnawałowy

8 lutego 2020 r. w sali koncertowej MDK przy ul. Gen. Józefa Bema w Elblągu odbył się bal karnawałowy dla sekcji tanecznych MDK-u oraz dla dzieci z miasta.   Dzieci przebrane w kolorowe stroje chętnie brały udział w licznych atrakcjach, takich jak: - taniec z balonami -  improwizacje taneczne  - konkurs  muzyczny  - taniec nowoczesny w parach na scenie - belgijka w parach na scenie - konkurs "na ludowo" krakowiak z rekwizytami (wianki i czapki krakowskie) 
czytaj więcej

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15154 155 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl