tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Polka

Polka to powszechny w wielu krajach taniec ludowy, w metrum 2/4, w szybkim tempie. Wielu etnografów wskazuje na czeskie pochodzenie tańca. Jest też uważany za tradycyjny taniec polski. Już w XIX wieku znany był we wszystkich regionach etnograficznych, z Podhalem włącznie (polka sądecka). Najsłynniejsi twórcy polek to min. :Bedrich, Smetana, Anonim Dvorak, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski. Polka, obok walca, była bardzo popularnym tańcem towarzyskim w XIX wieku. Obecnie w Polsce jest najczęściej tańczona w różnych regionach przez zespoły ludowe.  
czytaj więcej

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu!

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz młodzieży do 30 roku życia (w tym studentów). Przedmiotem naszego konkursu jest przeczytanie lub recytacja wybranego przez siebie fragmentu prozy lub poezji. Punktowane będą: płynność czytania, dykcja, poprawność, biegłość, wyrazistość, oddanie charakteru utworu i budowanie atmosfery. Pliki dźwiękowe lub filmiki nadesłane przez uczestników będą udostępniane na profilu społecznościowym Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (Facebook). 
czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu MDK w Elblągu „Wielkanocna Ozdoba”

Wiemy, że wszyscy z niecierpliwością czekacie na ogłoszenie wyników konkursu „Wielkanocna Ozdoba”. Opóźnienie w podaniu informacji wynika stąd, że nasze narady i obrady trwały tak długo i były bardzo burzliwe (czasami cieszyliśmy się, że odbywają się przez komunikator), ale także z powodu odnalezienia jednej z prac, która się zawieruszyła... Wykonaliście niezwykle piękne, estetyczne, pomysłowe, kolorowe, oryginalne, nietuzinkowe, zaskakujące i niezwykle pracochłonne ozdoby. Po prostu cudeńka! ❤️ W jednym byliśmy zgodni: każdy z nas chciałby mieć te ozdoby u siebie na Święta.  
czytaj więcej

Modelarnia MDK w Elblągu pracuje zdalnie

Dzisiaj na załączonych zdjęciach pragniemy pokazać prace wykonane w domach (zdalnie) przez naszych młodych modelarzy. Skonstruowali oni trzy modele samolotów. Pierwszy to wykonany z elementów plastikowych FA 18 C Hornet Swiss Air Force w skali 1:48. Drugi to model klasy RC mini F9F Grumman Panther. Trzeci to model plastikowy Grumman F9F-2B Panther w skali 1:32 (na zdjęciach znajduje się obok budowanego modelu RC). Modelarnią Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu opiekuje się nasz nauczyciel mgr Leszek Kapczyński, który zachęca dzieci i mlodzieOglądając dzieła naszych modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (do pewnego stopnia). Dotyczy to m.in. konstrukcji skrzydeł czy też wyglądu wnętrza. do odwzorowywania rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli.   
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 6

Narysuj linie łączące ze sobą pary identycznych figur, jak pokazano na przykładowym obrazku:
czytaj więcej

Zobaczcie prace nadesłane na konkurs MDK w Elblągu „Wielkanocna ozdoba”

Od 31 marca do 15 kwietnia 2020 r. czekaliśmy na zgłoszenia do konkursu „Wielkanocna ozdoba”. Napłynęło ich blisko dwadzieścia. Poniżej publikujemy wszystkie nadesłane prace, a tymczasem... jury zastanawia się nad wyłonieniem zwycięzców. Trzymajcie kciuki!
czytaj więcej

Ogólnopolski Konkurs „Pokaż Swój Talent Online”. Zmiana regulaminu

Blisko miesiąc temu Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłosił konkurs, ktory jest adresowany do dzieci i młodzieży z Elbląga i okolic. Dziś, 20 kwietnia 2020 r., zmieniamy jego regulamin, dopuszczając do rywalizacji uczestników z całej Polski. Podyktowane to jest dużym zainteresowaniem i oddźwiękiem, jakim nasza propozycja zaczęła cieszyć się także wsród młodych ludzi z innych miast. Pragniemy, abyście pokazali nam, co robicie w domu w trakcie przerwy w zajęciach szkolnych! Przypomnijmy, że przedmiotem naszego konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub dowolnie innej pracy i przesłanie zdjęcia lub filmu (obrazujących ich wykonanie), jak również pokazanie swoich zdolności (wokalnych, tanecznych, muzycznych, sportowych lub innych) za pośrednictwem filmu o maksymalnym czasie trwania do 3 minut i 30 sekund. 
czytaj więcej

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15160 161 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl