tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Moja Niepodległa

Ekipa „Młodzi i Krzywda” rozpoczyna pracę nad kolejnym koncertem. Właśnie trwa nabór osób chętnych do wspólnego, muzycznego eksperymentowania. Pierwsze spotkanie już 7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.


„Moja Niepodległa” to próba zaangażowania młodych ludzi do stworzenia własnej, indywidualnej definicji niepodległości poprzez wypowiedź artystyczną i wspólne działanie. Pod tym tytułem kryje się czwarta edycja przedsięwzięcia artystycznego „Młodzi i Krzywda” pod kierownictwem Bartka Krzywdy - elbląskiego muzyka, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Tym razem działania prowadzone będą przez Spółdzielnię Socjalną IDEA we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu oraz Prezydentem Miasta Elbląg. A wszystko za sprawą projektu o tym samym tytule, którego finał zaplanowano na długi majowy weekend.
W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji  postanowiliśmy wykorzystać muzykę do wspólnego świętowania - podkreśla Bartosz Krzywda - Spotkania będą miały na celu realizację nawet najdziwniejszych pomysłów uczestników, odkrycie przez nich pokładów własnej wyobraźni, rozwijanie zdolności, a także poznanie tajników pracy nad materiałem dźwiękowym. Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę zmajstrowania czegoś z niczego i stworzenia fajnego wydarzenia artystycznego. Poszukujemy wszystkich, którym się po prostu chce. Mogą to być: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, raperzy, poeci, youtuberzy, filmowcy, fotografowie. Mogą to być też ci, którzy jeszcze nie znaleźli swojej drogi i po prostu chcą spróbować działać kulturalnie.
Działanie to jest dla nas ważne z wielu powodów - przede wszystkim dlatego, że udział w nim mogą wziąć absolutnie wszyscy zainteresowani w wieku 5-18 lat - bez wyjątku. Nadrzędna idea jaka nam przyświeca brzmi: "Bądź twórczy! Wychodź z szablonów! Nie bój się działać! Możesz wszystko!" - dodaje Anna Łebek-Obrycka, koordynatorka projektu z ramienia Spółdzielni Socjalnej IDEA.
Próby odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu na Wyspie Spichrzów (Warszawska 51), więc do dyspozycji będzie profesjonalny sprzęt oraz instrumenty. W działaniach wspierać będą grupę pedagodzy i animatorzy IDEI.
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 marca (środa) o godz. 17.00 w sali muzycznej MDK na Warszawskiej. Ci, którzy nie mają możliwości stawić się na nim osobiście mogą zgłaszać chęć udziału do dnia 11.03.2018 roku drogą elektroniczną na adres: biuro@idea.elblag.pl lub telefonicznie:
Bartek Krzywda (kierownik artystyczny), tel. 510 274 186
Anna Łebek-Obrycka (koordynatorka projektu), tel. 572 538 170
Koncert organizowany jest w ramach projektu "Moja Niepodległa" realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną IDEA przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga.


 mdk
2018-03-06 01:58:23

Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl

nr konta: 41 1030 1218 0000 0000 9037 3005