Samorządowy Konkurs Nastolatków - Ośmiu Wspaniałych

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XIX Samorządowym Konkursie Nastolatków ,,8 Wspaniałych''. W konkursie tym promowani są młodzi wolontariusze pracujący społecznie na rzecz potrzebujących: ciężko chorych, cierpiących i niepełnosprawnych.

Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą w szkolnych klubach, domach pomocy społecznej, schroniskach, szpitalach czy hospicjach.
Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.

Do konkursu można zgłaszać kandydatów indywidualnych w kategorii ,, Ósemka'' – w wieku od 14 do 19 lat.

Kryterium oceny kandydatów do konkursu jest:
- konsekwencja w realizacji podjętych prac,
- zaangażowanie i wysiłek w osiągnięciu celu,
- pozytywny efekt społeczny,
- wzorotwórczy charakter działań,
- wytrwałość w pokonywaniu trudności,
- motywy działania,
- minimum 1 rok pracy wolontarystycznej

Formy działania zasługujące na nagrodzenie to:
- podejmowanie różnych działań wolontarystycznych na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego,
- zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych,
- podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole,
- aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży.

Przedstawione kryteria mają charakter pomocniczy i są jednym z elementów oceny kandydata.

Zachęcamy do wytypowania kandydatów do tytułu laureata konkursu.

Zgodnie z regulaminem konkursu przyjmowane są  również zgłoszenia uczestników poprzednich edycji, którzy  nie zostali laureatami.
Karty zgłoszeń kandydatów wraz z załącznikami należy składać w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Bema 37 w Elblągu do 17 lutego, od godz. 8 do godz. 16.

Laureaci zostaną przedstawieni elblążanom i nagrodzeni podczas uroczystej Gali w Elblągu, a także wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu 8 Wspaniałych w Gdańsku.

Kartę zgłoszeń można pobrać TUTAJ.

Regulamin jest dostępny TUTAJ.

2017-02-14 11:01:47