Muzyka dawna, Sekcja instrumentów różnych, lekcje muzyczne

W sekcji prowadzonej przez Ryszarda Skotnickiego i Marcina Skotnickiego, działa Zespół Muzyki Dawnej, który może pochwalić się wieloma ogólnopolskimi i europejskimi sukcesami oraz ciekawymi wyjazdami.

Zespół jest wizytówką MDK, jest rozpoznawalny w środowisku lokalnym, a nawet ogólnokrajowym. Zarówno Ryszard Skotnicki, jak i jego syn Marcin, są uznawani w Polsce za znawców fletu.
Jeśli chcesz tworzyć dźwięki, które trafiają do ucha prosto z instrumentu, bez pośrednictwa techniki, jeśli masz zdolności muzyczne, oraz jeśli podobają ci się melodie barokowe – spróbuj swoich sił w tej sekcji.
Nauczyciele uczą gry na flecie prostym, szpinecie, lutni, dawnych instrumentach perkusyjnych oraz dodatkowo na instrumentach elektronicznych.

Godziny zajęć:

Ryszard Skotnicki