Młodzieżowa pracownia plastyczna - Katarzyna Smeja-Skulimowska

Uczestnicy pracowni uczą się rysunku, malarstwa oraz zasad projektowania graficznego.

Zajęcia mają na celu praktyczne rozwijanie umiejętności plastycznych, zapoznanie się z technikami, rozbudzenie twórczego, kreatywnego myślenia, postrzegania plastycznego oraz pogłębienie wiedzy o sztuce.

Pracownia z sukcesami prowadzi program zajęć przygotowujący na studia do Akademii Sztuk Pięknych na kierunki: malarstwo, grafika, wzornictwo, architektura wnętrz, architektura, rzeźba, konserwacja dzieł sztuki, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych itp. Nasi uczniowie studiują w ASP w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Toruniu oraz za granicą. Wśród nich są zdobywcy pierwszych miejsc na egzaminach wstępnych oraz zwycięscy międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów plastycznych.

Prace młodych artystów z pracowni są prezentowane w cyklach wystaw plastycznych w Galerii na Wyspie oraz w galeriach sztuki w Elblągu. Wystawy mają charakter zbiorowy i indywidualny.