To, co nas cieszy najbardziej!

Cztery dziewczyny, które od lat uczęszczały na zajęcia do młodzieżowej pracowni plastycznej MDK, prowadzonej przez artystę - plastyka i pedagoga Katarzynę Smeję – Skulimowską, zdały egzaminy do wybranych uczelni artystycznych.

Pod okiem pani Katarzyny przyszłe studentki ASP przygotowywały się do egzaminów z rysunku i malarstwa oraz sporządziły teczkę prac plastycznych, będącą pierwszym etapem i warunkiem przystąpienia do egzaminów. W rezultacie wszystkie przeszły pomyślnie kolejne etapy i niebawem rozpoczną studia na prestiżowych uczelniach plastycznych w Polsce. Warto wspomnieć, iż egzaminy zdały z bardzo wysokimi notami.

Spektakularnym osiągnięciem może poszczycić się Aleksandra Józefów, która egzamin na rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zdała jako pierwsza  na liście przyjętych.

Kolejną osobą zajmującą wysokie trzecie miejsce na liście jest Anna Gawron, zdająca na grafikę również do Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Poza tym Ania może pochwalić się swoją pierwszą wystawę, która miała miejsce w CSE „Światowid”.  Prezentowane prace, wykonane różnymi technikami, m. in. ołówek, tusz, oleje, powstały podczas zajęć w pracowni plastycznej pani Kasi.

Również na grafikę do ASP w Gdańsku brawurowo dostała się Adrianna Brzozowska.

Czwartą, niezwykle zdolną osobą jest Marta Tyszkowska, która pokonując znaczną konkurencję rozpocznie od października studia na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Jesteśmy niezmiernie dumni z dziewczyn, a tym bardziej mamy powody do radości, bo swoje pierwsze kroki stawiały w naszej placówce, pod okiem naszych instruktorów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2012-09-12 12:07:55