I znów zwycięstwo!

Znów mamy powody do dumy!! 12 maja 2012r. był szczęśliwym dniem dla wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury!

W Kinie "Sokół" w Starogardzie Gdańskim odbył się Konkurs Tańca Nowoczesnego Polski Północnej, w którym Joanna Panimasz i Agnieszka Chmiel zajęły I miejsce w kategorii DUETY - inna forma tańca. Dziewczyny uczęszczają na zajęcia z teatru tańca, które prowadzi Marta Brozdowska. Organizatorem imprezy było Starogardzkie Centrum Kultury. Na scenie o puchary i medale walczyło kilkunastu uczestników i uczestniczek w różnych kategoriach: solo, duetach i mini formacjach w stylu hip – hop oraz innych formach tańca. Przewodniczącym tegorocznej komisji jury był Jakub Gręda – zdobywca tytułu czterokrotnego Mistrza Świata w 2000 roku w Barcelonie.

Natomiast wyróżnienie w kategorii „turniej recytatorski” otrzymały: Karolina Dziąbkowska (II miejsce) i  Astryd Jarosławska (III miejsce) w 57. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Olsztynie – eliminacje wojewódzkie, które odbyły się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Dziewczyny uczęszczają na zajęcia Mini Studio Gier Dramatycznych, któr prowadzi Nina Dziwniel – Stępka.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych i jest najważniejszą imprezą ruchu miłośników żywego słowa w Polsce. Przeprowadzany jest w drodze wielostopniowych eliminacji: powiatowych, rejonowych, wojewódzkich oraz spotkań finałowych.

GRATULUJEMY!

2012-05-16 09:41:57