Elbląskie Nagrody Kulturalne

W kwietniu br. zostały przyznane Elbląskie Nagrody Kulturalne za 2011 r.

Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że STYPENDIA ARTYSTYCZNE MIASTA ELBLĄG otrzymały dwie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury - Marta Tyszkowska i Anna Gawron, uczęszczające na zajęcia plastyczne MDK.

Natomiast nagrodę w kategorii WYDARZENIE ROKU 2011 otrzymał zespól Special Jazz Sextet za płytę „PROJEKT ELBLĄG” . To pierwsza elbląska płyta jazzowa w historii naszego miasta. Trzon grupy stanowią elblążanie: Bartosz Krzywda, Szymon Zuehlke (prowadzi zajęcia muzyczne w Młodzieżowym Domu Kultury), Marcin Gawdzis oraz Artur Olewniczak. Na krążku można również usłyszeć gdańszczan - Janusza Mackiewicza, Grzegorza Sycza oraz gości specjalnych - Przemysława Dyakowskiego, Jarosława Śmietanę i Jerry’ego Goodmana.

Podczas uroczystości wyróżnienia wręczał Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.

2012-05-10 08:48:32