Nagrodzeni w Color Art

W kwietniu br. odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Pięknej „Color Art” organizowany przez Goleniowski Dom Kultury, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Do Spraw UNESCO.

Tematem tegorocznej edycji Festiwalu, na który wpłynęło 1996 prac,  było „Dzieciństwo”.

Z radością informujemy, że wśród laureatów znaleźli się uczestnicy sekcji plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury, którą prowadzi Katarzyna Smeja – Skulimowska.

I tak nagrody otrzymali:

w kategorii MALARSTWO:

Julia Gawron zdobyła WYRÓŻNIENIE (od lat 13 do 16)

Szkóły ponadgimnazjalnych oraz studenci

Marta Tyszkowska - I miejsce

Anna Gawron - III miejsce

W kategorii FOTOGRAFIA:

Marta Maciejewska otrzymała WYRÓŻNIENIE

WYRÓŻNIENIE Kuratora Festiwalu otrzymały Marta Tyszkowska i Eliza Koczergo.

Składowi Jury przewodniczył Leszek Żebrowski – profesor nadzwyczajny ASP w Szczecinie, absolwent ASP w Gdańsku – projektowanie graficzne. Laureat ponad 30 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Festiwal jest imprezą cykliczna, trwającą nieprzerwanie od 1990 r. jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców. Rokrocznie najciekawsze prace przeznaczone są na licytacje, których celem jest niesienie pomocy dzieciom. Pozostają także w ekspozycji licznych instytucji, prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych.

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne oraz zaproszenie do Goleniowa na Finał Festiwalu wraz z opiekunami (w dniach 31.05 – 03.06 organizatorzy zapewniają pobyt, warsztaty artystyczne, wycieczkę i akcję plenerową).

Wystawa festiwalowa potrwa od 3.06. do 31.08.2012 r. Miejsce wystaw: Galeria „Przy Scenie” ul. Słowackiego 1 - Goleniowski Dom Kultury, Teatr Brama - Goleniów, Zielona Droga 9, przestrzeń miejska.

2012-05-09 14:25:23