Wernisaż fotografii Ireny Bykowskiej

12 kwietnia w Galerii na wyspie odbył się wernisaż fotografii Ireny Bykowskiej.

Fotografuję amatorsko od jakiś 10 lat. Moje fotografie to przede wszystkim Matka Natura. Lubię ją obserwować, przyglądać się jej. To mnie uspakaja i dobrze nastraja. Próbuję swoich fotograficznych sił w portrecie, a moją ulubioną modelką jest wnuczka Wiktoria, która nie bardzo lubi mi pozować, ale wszak ujęcia tzw. znienacka są najbardziej interesujące. Próbuję również poruszać się w fotografii ulicznej, ale tu mam pewien problem, bo nie mogę publikować ludzi złapanych w kadr. Na to trzeba mieć pozwolenie, a niezręcznie jest podejść do kogoś obcego i zapytać o zgodę na publikację chociaż już mi się to zdarzyło :)
Mam swoje małe sukcesy, a nawet pierwszą publikację zdjęcia w miesięczniku Charaktery. Kilka zdjęć wyróżnionych przez Redakcję National Geographic, ale najbardziej cieszy mnie to, że mam sporo dowodów na to, że podobają się moje zdjęcia całkiem sporemu gronu odbiorców, i to w różnym przedziale wiekowym. Miałam też już wystawę zdjęć w Galerii Filar Sztuki przy PWSZ w Elblągu. Przyznać muszę, że nie lada wyzwaniem dla mnie był wybór spośród kilku tysięcy zdjęć tych "naj", które zdecydowałam się pokazać. Czy był trafny okaże się prezentując je na wystawie.

2018-04-15 19:46:01