tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Z okazji przypadającego w dniu 29 kwietnia Międzynarodowego Dnia Tańca składamy najserdeczniejsze życzenia tancerzom i pasjonatom tej pięknej sztuki. Wszystkim, dla których taniec jest pracą i sensem życia, życzymy wytrwałości i siły w dążeniu do perfekcji. Niech każdy ruch na scenie daje satysfakcję i radość, a choreografom nie zabraknie pasji tworzenia.


Skąd wzięło się święto tańca?
 
Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute , ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO). Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.
 
 
 
Zapraszamy do zapisów na zajęcia taneczne do sekcji tanecznych.
 
W Młodzieżowym Domu Kultury mamy dwie sekcje taneczne:
 
ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO MDK w Elblągu – zajęcia prowadzi przesympatyczna Pani Małgorzata Wiczenbach.
 
Zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach miłość do tańca - w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się przede wszystkim z tańcami, zabawami i przyśpiewkami regionalnymi.
 
PRACOWNIA TEATR TAŃCA STREET DANCE MDK w Elblągu – zajęcia prowadzi Pani Inga Michalowska. 
  • Streetdance to propozycja dla mlodszych tancerzy. Jest to "taniec ulicy", stanowiący mieszkankę różnych form tanecznych, takich jak funky, hip-hop i breakdance. Najważniejsze w street dance są: indywidualność i oryginalność, tworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu. Street dance to propozycja dla dzieci i młodzieży, które chcą się nauczyć układów tanecznych, a także rozwinąć muzyczne i artystyczne zainteresowania. Uczestnicy są wprowadzeni w świat tańca poprzez zabawę, dzięki temu nastrajają się pozytywnie do otoczenia i do swoich rówieśników.
  • Dancehall to propozycja dla młodziezy. Jest to taniec pochodzący z Jamajki. To przede wszystkim nieustanne tworzenie różnorakich kroków. Każdy wnosi coś od siebie, zmienia i kreuje nowy wyraz tańca. Gorące rytmy, świeży powiew wyobraźni oraz energetyzujące ruchy, sprawiają, że w tym stylu najlepiej czują się kobiety. Muzyka dancehallowa porywa do tańca, niejako zmusza do ruchu i dobrej zabawy.

 mdk
2020-04-29 06:19:27

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl