Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu!

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży: przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, średnich oraz młodzieży do 30 roku życia (w tym studentów). Przedmiotem naszego konkursu jest przeczytanie lub recytacja wybranego przez siebie fragmentu prozy lub poezji. Punktowane będą: płynność czytania, dykcja, poprawność, biegłość, wyrazistość, oddanie charakteru utworu i budowanie atmosfery. Pliki dźwiękowe lub filmiki nadesłane przez uczestników będą udostępniane na profilu społecznościowym Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (Facebook).

Uczestnicy czytają wybrany przez siebie fragment tekstu (prozy lub poezji), trwający:
  • do 1 minuty (dzieci w wieku przedszkolnym)
  • od 2 do 7 minut (pozostałe kategorie wiekowe).
Nagrody zostaną przyznane w kategoriach:

a) nagroda publiczności (jak największa ilość polubień na profilu społecznościowym MDK w Elblągu na portalu Facebook) – jedna dla wszystkich kategorii wiekowych
b) nagrody Jury MDK w pięciu kategoriach wiekowych:
  • I kategoria wiekowa – dzieci w wieku przedszkolnym
  • II kategoria wiekowa – uczniowie klas I–IV szkół podstawowych
  • III kategoria wiekowa – uczniowie klas V–VIII szkół podstawowych
  • IV kategoria wiekowa – uczniowie klas szkół średnich (klasy I–IV)
  • V kategoria wiekowa – młodzież do 30 roku życia (w tym uczniowie szkół wyższych).
W osobnym mailu należy podać numer kontaktowy do rodzica / opiekuna (przesłać kartę zgłoszeniową) oraz zamieścić informację o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie przez rodzica lub opiekuna (w przypadku osoby niepełnoletniej).

Kartę zgłoszenia, zgodę na udział w konkursie i przetwarzanie danych osobowych oraz plik (film w formacie  MPEG-4 lub plik w formacie dźwiękowym MP3 lub WAV ) prosimy wysłać na adres email: talent.mdk.online@gmail.com. Zgłoszenie wysyłać można najpóźniej w ostatnim dniu zakończenia zawieszenia zajęć w szkołach (zgodnie z decyzją o terminie zakończenia ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej).

Więcej informacji:

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu

Ogólnopolski Konkurs Pięknego Czytania i Recytacji MDK w Elblągu – zgłoszenie i zgoda uczestnika (formularze)

2020-04-24 20:19:27