tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Modelarnia MDK w Elblągu pracuje zdalnie

Dzisiaj na załączonych zdjęciach pragniemy pokazać prace wykonane w domach (zdalnie) przez naszych młodych modelarzy. Skonstruowali oni trzy modele samolotów. Pierwszy to wykonany z elementów plastikowych FA 18 C Hornet Swiss Air Force w skali 1:48. Drugi to model klasy RC mini F9F Grumman Panther. Trzeci to model plastikowy Grumman F9F-2B Panther w skali 1:32 (na zdjęciach znajduje się obok budowanego modelu RC). Modelarnią Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu opiekuje się nasz nauczyciel mgr Leszek Kapczyński, który zachęca dzieci i mlodzieOglądając dzieła naszych modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (do pewnego stopnia). Dotyczy to m.in. konstrukcji skrzydeł czy też wyglądu wnętrza. do odwzorowywania rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. 
 

Oglądając dzieła naszych modelarzy można stwierdzić, że to nie tylko dobra zabawa, ale też zajęcie rozwijające tak umiejętności plastyczne, jak i wiedzę techniczną (do pewnego stopnia). Dotyczy to m.in. konstrukcji skrzydeł czy też wyglądu wnętrza.
 
Warto nadmienić, że oprócz modelarstwa pojmowanego jako hobby lub sport, działalność polegająca na budowaniu modeli znajduje ważne zastosowanie praktyczne, przede wszystkim w przemyśle okrętowym, samochodowym i lotniczym, w różnego rodzaju symulacjach na pomniejszonych modelach (jak badanie modelu samolotu w tunelu aerodynamicznym) lub w projektowaniu zespołów architektonicznych (na podst. Wikipedia.org).

 mdk
2020-04-23 08:50:27

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl