Ida Rydel z MDK w Elblągu z nominacją do najbardziej prestiżowego festiwalu dziecięcego w Europie!

Ida Rydel z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zakwalifikowała się do finału 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie! Gratulujemy! W czerwcu 2020 r. Ida powalczy o najwyższe laury.

8 marca 2020 r. miały miejsce ostanie przesłuchania w ramach Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających, które rozpoczęły się 5 marca. Nominacje do 41. MDFPiT w kategorii wiekowej do 8 lat otrzymało 27 najmłodszych wykonawców z całej Polski, w tym Ida Rydel z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu! Elblążanka zaśpiewała piosenkę „Meluzyna”.

Do finału, który odbędzie się w czerwcu zakwalifikowała się jeszcze jedna elblążanka - Łucja Kaczmarczyk. To kolejny wielki sukces młodych wykonawców z Elbląga, którzy należą do ścisłej czołówki w Polsce.

Ida Rydel ma 8 lat. Jest uczennicą SP nr 15 w Elblągu, a jednocześnie najmlodszą wśród wszystkich wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy wzięli udział w przesłuchaniach Koninie, walcząc o wejście do finału najbardziej prestiżowego dziecięcego festiwalu muzycznego w Europie. Ida wspólnie z jej siostrą Lilą bardzo często w domu śpiewaja wspólnie. Ida bardzo lubi rownież rysować oraz oglądać bajki. I

Ida była przygotowywana do wystepu przez Agnieszkę Brenzak (MDK w Elblągu) i Elizę Kaczmarczyk (prywatne lekcje).

2020-03-09 07:19:27