Duet z MDK w Elblągu z nominacją do najbardziej prestiżowego festiwalu dziecięcego w Europie!

W Koninie trwają Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających, które stanowią nominacje do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Za nami trzeci dzień konkursowych zmagań, które rozpoczęły się 5, a zakończą 8 marca (w niedzielę). Nominacje do 41. MDFPiT w kategorii solistów i duetów z najstarszej kategorii wiekowej wywalczyło 36 wykonawców i duetów (na 156 wykonawców, którzy zaprezentowali się przed jury) z całej Europy. W gronie wyróżnionych artystów, którzy otrzymali nominację, znalazł się duet z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu w składzie Zosia Zelonka i Wiktoria Smoleńska (15, 16 lat). Dziewczyny REWELACYJNIE wykonały piosenkę „Creep” z repertuaru grupy Radiohead.

Już dziś można mówić o sukcesie wykonawców reprezentujących Mlodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. W gronie wyróżnionych młodych artystów, którzy w czerwcu 2020 r. wezmą udział w finale 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (jak dotąd) znalazło się aż 4 wokalistów z MDK w Elblągu. Przypomnijmy, że już wcześniej nominacje wywalczyli Swietłana Boguska (w kategorii wiekowej 12-13 lat) oraz Hubert Sartanowicz (w kategorii wiekowej 9-11 lat). 8 marca ostatni dzień Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających.

2020-03-07 23:19:27