Kolejny wielki sukces Huberta Sartanowicza z MDK w Elblągu. Wystąpi na najbardziej prestiżowym festiwalu dziecięcym w Europie!

W Koninie trwają Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających, które stanowią nominacje do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Za nami drugi dzień konkursowych zmagań, które rozpoczęły się 5, a zakończą 8 marca. Nominacje do 41. MDFPiT w kategorii wiekowej 9–11 lat otrzymało 16 młodych wykonawców, w tym 13 z Polski oraz 3 z zagranicy. W niewielkim gronie wyróżnionych znalazł się Hubert Sartanowicz, reprezentujący nasze miasto oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. To kolejny wielki sukces tego młodego wokalisty.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu Hubert wygrał bardzo wymagający casting, co umożliwiło mu otrzymanie roli w musicalu „Piotruś Pan” – przepięknym przedstawieniu, które jest wystawiane na deskach prestiżowego, znanego w całej Polsce (oraz na świecie) Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień chłopiec jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy).

Wczoraj (5 marca) nominację do finału 41. MDFPiT w kategorii wiekowej 12–13 lat wywalczyła Swietłana Boguska, także reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Dziewczynka zaśpiewała piosenkę "Birds set free" z repertuaru australijskiej wokalistki Sia.

W ramach Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających jury w składzie Beata Bednarz, Wojciech Myrczek, Jerzy Petersburski Jr., Paweł Zielak i Małgorzata Kazuś przesłucha łącznie (we wszystkich kategoriach) aż 437 wokalistów, duetów oraz zespołów wokalnych. Poza tym oceniający będą słuchać nagrań nadesłanych wcześniej przez dzieci i młodzież z zagranicy: Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Litwy. Kwalifikacje zakończą się 8 marca. Najlepsi (wybrani przez jury) wykonawcy o festiwalowe laury będą rywalizować w Koninie w czerwcu 2020 roku.

2020-03-06 22:40:27