Swietłana Boguska wystąpi na najbardziej prestiżowym festiwalu dziecięcym w Europie!

13-letnia Swietłana Boguska od lat uczęszcza na zajęcia wokalne w MDK, gdzie śpiewa w zespole Małe Elbląskie Diamenty, szlifując swoje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Ponadto bierze lekcje śpiewu u Elizy Kaczmarczyk (to ona przygotowywała ją do solowego wystepu). 5 marca 2020 r. zakwalifikowała się do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Podczas Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających jury oceniło jej występ jako jeden z najlepszych, w związku z czym elblążanka otrzymała  nominację do 41. MDFPiT w kategorii wiekowej 12–13 lat. Dziewczynka zaśpiewała piosenkę "Birds set free"  z repertuaru australijskiej wokalistki Sia. Jury w składzie Beata Bednarz, Wojciech Myrczek, Jerzy Petersburski Jr., Paweł Zielak i Małgorzata Kazuś przesłucha aż 437 wokalistów, duetów oraz zespołów wokalnych. Poza tym będą słuchać nagrań nadesłanych wcześniej przez dzieci i młodzież z zagranicy: Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Litwy. Kwalifikacje zakończą się 8 marca. Najlepsi (wybrani przez jury) wykonawcy o festiwalowe laury będą rywalizować w czerwcu tego roku.

2020-03-06 08:36:27