tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Kolejny wielki talent z MDK w Elblągu. Hubert Sartanowicz będzie występować na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni!

Niespełna 9-letni Hubert Sartanowicz, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i uczeń Szkoły Podstawowej nr 19, będzie występować w musicalu „Piotruś Pan” na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni! Na co dzień jest czlonkiem zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, który funkcjonuje przy MDK w Elblągu (uczęszcza do najmłodszej grupy). Castingi przeprowadzone 2 marca 2020 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod okiem słynnego Janusza Józefowicza obejmowały dwie role – Piotrusia Pana oraz Zagubionych chłopców. Hubert startował w dwóch wymienionych przesłuchaniach, ale do pierwszej z wymienionych ról był jeszcze trochę za mały.


Dzieci musiały opanować rolę oraz zaśpiewać piosenkę samodzielnie oraz w duecie z dziewczynką. W dzisiejszym castingu wzięło udział kilkunastu chłopców. Do roli wybrano trzech, podczas gdy według scenariusza wystąpi ich pięciu
– poinformowała nas mama Huberta.  
 
Kilka lat temu syn był z mężem na tym spektaklu, który bardzo mu się podobał. Sam nie może uwierzyć, że niedługo będzie w nim występować
– dodała pani Ania.  
 
To wielki sukces Huberta, który był najmłodszy ze wszystkich chłopców, którzy wzięli udział w castingu. Co więcej w czasie przesłuchań miał problem z gardłem – podczas przesłuchań nie był do końca zdrowy. Mimo przeciwności losu udało się! 
 
Hubert Sartanowicz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu. Jego wychowawczynią jest pani Monika Komoń, która gorąco namawiała go do wzięcia udziału w castingu. 
 
 
Libretto musicalu „Piotruś Pan” zostało przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Spektakl zilustrował muzycznie Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony), a wyreżyserował Janusz Józefowicz – aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”. Majbliższy seans odbędzie się 19 marca, a prapremiera tego przedstawienia odbyła się 9 kwietnia 2016 r. 
 
Zapierające momentami dech w piersiach projekcje 3D, imponująca choreografia, inscenizacyjna prostota połączona z rozmachem, bardzo dobre role dziecięce i praktycznie wszyscy soliści śpiewający bez zarzutu, a można by wymieniać dłużej
– ten niewielki cytat z recenzji musicalu, która jakiś czas temu została opublikowana na portalu Trojmiasto.pl gorąco zachęca do obejrzenia tego przedstawienia.  
 
To już drugi w ostatnim czasie sukces zespołu wokalnego „Elbląskie Diamenty”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Przypomnijmy, że około miesiąc temu Marceli Józefowicz, wychowanek MDK w Elblągu, otrzymał główną rolę na deskach tego samego teatru w muzycznej opowieści pt.: „Księga dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Premiera tego przedstaweinia odbędzie się 14 marca 2020 r. Elblążanin zagra Mowgliego – bohatera, który stracił rodziców w wyniku ataku tygrysa, a następnie został wychowany przez wilki. Opowieść uczy akceptacji dla odmienności i tego, że pomimo tego, iż nikt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy wartościowi.
 
Obaj chłopcy – Hubert Sartanowicz i Marceli Józefowicz – szlifują głosy pod kierunkiem trenerów z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu – Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. To właśnie oni podpowiedzieli im o możliwości spróbowania swoich sił w musicalu.
 
Źródło: Marcin Mongiałło, Elblag.net

 mdk
2020-03-02 23:19:27

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl