tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Sukces zespołu muzyki dawnej Il Vento Musicale z MDK w Elblągu

Zespół muzyki dawnej Il Vento Musicale z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (pod kierunkiem Marcina Skotnickiego) wziął udział w 42. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, na którym został uhonorowany wyróżnieniem. 7 lutego 2020 muzycy z MDK zagrali w Galerii Refektarz w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Występ elblążan spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i został nagrodzony. 

Kaliski Przegląd zainaugurowany w 1978 roku, był pierwszym w Polsce tego typu wydarzeniem muzycznym adresowanym do młodzieży szkolnej. Impreza stanowi każdego roku okazję do konfrontacji osiągnięć i wymiany doświadczeń w dziedzinie upowszechniania muzyki dawnej i jest nieodłącznym elementem rozwoju szkolnego ruchu artystycznego. Autorami sukcesów młodych artystów są nauczyciele muzyki, dyrygenci i instruktorzy, którzy potrafią zachęcić młodzież do muzykowania
 
- czytamy na stronie festiwalu.
 
Tegoroczna edycja tego wielkiego muzycznego wydarzenia promującego młodych muzyków odbyła się pod patronatami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kalisza oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 mdk
2020-02-11 14:14:27

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl