Włoskie serce pomaga. Praktykanci ZSEiO promują akcję charytatywną

Od kilku tygodni praktyki w Młodzieżowym Domu Kultury odbywaja uczniowie klasy III CD z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu (klasa o profilu technik organizacji reklamy). Niedawno odwiedzili elbląskiego reatauratora Marco Cocchieriego, który angażuje się w akcje charytatywne. 12 grudnia w Restauracji Amore Mio przy Starym Rynku odbędzie się kolacja charytatywna połączona z aukcją. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniego Szymona. Uczniowie przeprowadzili wywiad z właścicielem restauracji i przygotowali artykuł, który możecie przeczytać poniżej.

Marco Cocchieri jest właścicielem restauracji i pizzerii „Amore Mio” oraz nowo otwartego sklepu z produktami 100% włoskiego pochodzenia. Mieszka w Polsce już 25 lat, a swoją pierwszą restaurację otworzył 5 lat temu. W krótkim czasie otworzył swój drugi lokal – pizzerię. Pomysł na nowo otwarty sklep zrodził się, gdy klienci (jego lokale chwalą się wysokim prestiżem, który przyciąga koneserów dobrego smaku) zaczęli coraz częściej wypytywać o to, gdzie mogą zakupić włoskie produkty.

21. listopada 2019r. odwiedziliśmy Marco w jego pizzerii. Opowiedział nam o historii najprostszej oraz najpopularniejszej pizzy Margherita, która pochodzi od imienia królowej Margherity, kobiety o złotym sercu, która udzielała się charytatywnie. Pizza została stworzona z myślą o swoich biedniejszych poddanych. Składała się z sera mozzarella, bazylii i pomidorów, czyli produktów najłatwiej dostępnych we Włoszech. Przypadkiem okazało się, że czerwone pomidory, biały ser oraz zielona bazylia tworzą barwy narodowe Italii. Marco pod pewnym względem przypomina królową Margheritę. Czynnie udziela się charytatywnie. Aktualnie prowadzi zbiórkę dla małego Szymona.

12. grudnia 2019 r. odbędzie się kolacja „Serce na talerzu” z udziałem dwunastu elbląskich szefów kuchni. w akcję zaangażowali się członkowie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie 5-letniego Szymonka. W trakcie kolacji odbędzie się aukcja charytatywna oraz koncert Paulli. To kolejna taka akcja zorganizowana z jego inicjatywy.

Marco na co dzień oddaje serce temu, co robi. Jego pracownicy stali się jego drugą rodziną, a gdy przebywa się w restauracji odczuwa się bijące ciepło rodzinne. To sam Marco tworzy taką atmosferę. Dodajmy, że dzięki organizacji wielu koncertów na elbląskim Starym Rynku, ożywił naszą starówkę. Wielu artystów taich jak: Verba, Gosia Andrzejewicz, Paulla, Luigi Pagano oraz znana restauratorka Magda Gesler zachwyciło i przyciągneło tłumy mieszkańców miasta nie tylko.

Uczniowie klasy III CD z ZSEiO w Elblągu

2019-12-05 09:19:27