tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Zaduszki Jazzowe w MDK 2019. Młodzi muzycy zagrali z Przemkiem Dyakowskim

Wieczorem 14 listopada 2019 r.  w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gen. Józefa Bema 37 w Elblągu odbyły się "Zaduszki Jazzowe". Gospodarzem wieczoru był nestor polskiego jazzu i saksofonista – Przemek Dyakowski, który zagrał także z młodymi muzykami z MDK. Wydarzenie otworzyła dyrektor MDK Edyta Lichacz, a potem przyszedł czas na wspaniałą muzykę.


Pierwsi na scenę wyszli młodzi z muzycy grupy muzycznej Kofi, którzy od niedawna grają w ramach Młodzieżowego Domu Kultury. Zaprezentowali własną aranżację, a ich występ był naszym zdaniem bardzo udanym debiutem. Po nich wystąpili młodzi ludzie, którymi opiekuje się doświadczony muzyk i pedagog MDK Szymon Zuehlke. Zagrali wspólnie z Przemkiem Dyakowskim który docenił wysoki stopień muzycznego przygotowania, nie szczędząc ciepłych słów uznania zarówno pod adresem instruktora, jak i młodzieży.   
 
Po nich na scenę wyszedł Przemek Dyakowski, który wystąpił w otoczeniu elbląsko-trójmiejskiego składu "Specjal Jazz Sextet" oraz zaprzyjaźnienionych muzyków. Zagrali:
  • Przemek Dyakowski (gościnnie, saksofon)
  • Szymon Zuehlke (saksofon)
  • Sergiej Kriuczkow (trąbka)
  • Bartosz Krzywda (instrumenty klawiszowe)
  • Piotr Lemański (gitara)
  • Janusz Mackiewicz (kontrabas)
  • Grzegorz Sycz (perkusja).
Duże wrażenie zrobiło na nas szczególnie wykonanie evergreena„What a Wonderful World” – legendarnej już piosenki z repertuaru Louisa Armstronga z 1967 r. Wspaniały popis gry na trąbce dał instruktor Sergiej Kriuczkow, od niedawna instruktor MDK w Elblągu. Nie byli mu dłużni saksofoniści Przemek Dyakowski i Szymon Zuehlke, a także pozostali muzycy. Wiele utworów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku: 
 
 
Zachęcamy Was do polubienia!
 
Zaduszki Jazzowe" w MDK-u organizowane są od kilkunastu lat przez muzyka i pedagoga MDK Szymona Zuehlke. W tym roku wydarzenie odbyło się po raz piętnasty. 
 
Marcin Mongiałło, MDK w Elblągu

 mdk
2019-11-16 21:19:27

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl