tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Zajęcia efektywnego uczenia się u pani Agaty Ciesielskiej

Na zajęciach technik efektywnego uczenia się, które prowadzi w MDK w Elblągu pani Agata Ciesielska, młodzi ludzie uczą się jak skutecznie przyswajać wiedzę i zapamiętywać. Warsztaty mają bardzo mocny wymiar praktyczny. Zdobytą w ten sposób wiedzę dzieci z powodzeniem mogą wykorzystywać w szkole. 


Efektywne uczenie się to umiejętność poruszania się w gąszczu informacji, szybkie przyswajanie, przechowywanie i odtwarzanie tych informacji, które w danym momencie są potrzebne. 

 

Celem tych zajęć jest pokazanie dzieciom metod, które pomogą im szybciej uczyć się, zapamiętywać. Ćwiczymy na tych zajęciach wszystkie zdolności poznawcze: pamieć, logiczne myślenie, twórcze myślenie, myślenie wyobrażeniowe, koncentrację uwagi, spostrzegawczość. Na zajęciach wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia, których celem jest poprawienie umiejętności koncentracji i szybkiego zapamiętywania. Wykonujemy ćwiczenia, które pomagają przy nauce czytania. Jest to szereg ćwiczeń na poszerzenie pola widzenia oczu, a one doskonalą umiejętność czytania. Uczę dwóch metod pamięciowych: metody haków i metody opisowej (metody opowieści). Uczę także wykonywania twórczych notatek - map pamięciowych. Celem tych metod jest pokazanie dzieciom, że materiału, który mają do opanowania - czy to chodzi o przyrodę czy naukę wiersza na pamięć - można nauczyć sie dużo szybciej poprzez zastosowanie metody, która im pomoże. U dzieci uczęstniczących w zajęciach na pewno wzrasta umiejętność koncentracji, logicznego, twórczego myślenia, czytania ze zrozumieniem, jak również umiejętność szybkiego wyszukiwania informacji z tekstu oraz umiejętność szybkiego zapamiętywania

 

- poinformowała Agata Ciesielska.   

 

Już tylko we wtroki pozostały wolne miejsca na zajęcia doskonalące techniki efektywnego uczenia 

 

- dodała pedagog MDK. 

 

Polecamy!


 mdk
2019-10-18 16:41:36

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl