tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Festiwal "Pieśń Naszych Korzeni"

Zespół muzyki dawnej IL Vento Musicale uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu "Pieśń Naszych Korzeni" w Jarosławiu 19 - 26 2018. Tego roku czekała na nas wędrówka drogą cudów a fizycznie jej oś wyznaczyły dwie, na skrajach miasta położone świątynie.


Od Matki Bożej Bolesnej i jej cudami słynącej figury, której łask wielu doświadczyło  - do świętego Mikołaja, biskupa i cudotwórcy, który ,jak mało kto, łączy siostrzane kościoły Wschodu i Zachodu.

Bogurodzica i święty Mikołaj - mocarni wstawiennicy i wspomożyciele zapraszali nas wspólnie do sanktuarium Bramy Niebios.  W ten symboliczny sposób cały Jarosław został objęty sfera cudów, a od nas samych zależało, na ile zagłębimy się w tę cudowną przestrzeń. 

W tegorocznej książeczce festiwalowej nie było obrazów dla oczu. Ale gdy zamkniemy oczy, może tym łatwiej przeniesiemy się do sfer cudownych w duchu i wyobraźni. Uszy nie mają powiek. Nie możemy ich zamknąć, jak oczu. Dlatego tak ważne jest, co przez nie wnika do naszego wnętrza. Na szczęście dana jest nam  Muzyka, i Muzycy - pomocnicy, dzięki którym już tu, w naszej obecności urzeczywistnia się i materializuje piękno, harmonia i Boski ład.


 mdk
2018-08-31 15:17:42

Słowa kluczowe:
Dodaj komentarz


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl