Wernisaż prac

15 czerwca w galerii Na wyspie w MDK przy ul. Warszawskiej w Elblągu, odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej oraz uroczystość wręczenia nagród laureatom XVIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Elbląg przyjazny środowisku".

Konkurs realizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu już po raz XVIII, a jego adresatami są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 19 lat. Celem konkursu było m. in. rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży szkolnej, rozwój umiejętności obserwacji otaczającego świata i jego interpretacji w języku plastyki, a przede wszystkim postrzeganie Elbląga jako najczystszej oazy zieleni, miasta naszej przyszłości oraz cząstki wspaniałego świata.

Nagrody oraz wyróżnienia wręczała pani Edyta Lichacz - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Daria Bieńkunska – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. Ogółem wręczono 17 nagród i 2 wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych.

Najmłodszy uczestnik konkursu miał 3,5 roku. Na konkurs wpłynęło wiele prac, w galerii zaprezentowane zostały najlepsze. Prace reprezentowały najróżniejsze techniki plastyczne – od malarstwa, poprzez rysunek po grafikę. Autorom prac nie brakowało pomysłów i dużych umiejętności w przedstawieniu tematu.

źródło: http://www.elblag.eu/index.php/edukacja/12300-elblag-przyjazny-srodowisku-nagrodzenie-najlepszych-i-wernisaz-wystawy

2018-06-16 13:13:33