tel: 55 625 82 11

e-mail: mdk@mdk.elblag.pl

 


Elbląg, ul. Gen. J. Bema 37

 

ul. Warszawska 51
Wyspa Spichrzów

tel: 55 625 66 21

facebook MDK :)


Młodzieżowy Dom Kultury

Co nowego w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury

Konkurs MDK w Elblągu „Wielkanocna Ozdoba”

Zachącamy Was do wzięcia udziału w konkursie Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu pod nazwą: „Wielkanocna Ozdoba”. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież z terenu Elbląga i okolic, będące stałymi uczestnikami zajęć w Pracowni Kreatywnej, innych pracowniach działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, jak również dzieci i młodzież nie uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
czytaj więcej

Kącik technik efektywnego uczenia się MDK w Elblągu. Łamigłówka nr 1

Przez wiele lat traktowano ludzki mózg jako coś stałego i wierzono, że jego rozwój determinuje dzieciństwo. Dzięki rozwojowi technik neuroobrazowania mózgu, wiemy, że mózg ma zdolność do zmiany, potrafi bardzo się zmienić, jeśli tylko o to zadbamy. Zdolność tą nazywamy neuroplastycznością. Mózg lubi wszystko, co stanowi dla niego intelektualne wyzwanie. Trzeba o niego dbać, tak jak o inne narządy, trzeba właściwie go odżywiać, dotleniać i jak mięśnie - nieustannie trenować. Pamiętajmy, że różne części mózgu potrzebują różnych aktywności, o różnym stopniu trudności. Gdy mózg wykonuje wciąż tę samą czynność, zwyczajnie się nudzi. Dlatego trzeba mu serwować różne zestawy ćwiczeń.
czytaj więcej

Akademia Kultury MDK w Elblągu. Prawidłowe ułożenie zastawy stołowej

Zapraszamy na kolejną, trzecią już odsłonę Akademii Kultury MDK w Elblągu. Na prawidłowo nakrytym stole wszystko (talerze, widelce, łyżki, kieliszki itp.) ma swoje miejsce. Poprawne nakrycie stołu nie tylko dobrze się prezentuje, ale zapewnia gościom komfort spożywania posiłków...
czytaj więcej

Edukacja taneczna w MDK w Elblągu. Krakowiak

Dziś zapraszamy do zapoznania się z jednym z pięciu polskich tańców narodowych, którego uczą się tańczyć (oraz doskonalą) młodzi elblążanie w Pracowni tańców ludowych, prowadzonej przez naszą doświadczoną nauczycielkę panią Małgorzatę Wiczenbach.    KRAKOWIAK to żywy i popularny polski taniec ludowy z okolic Krakowa, zaliczany do polskich tańców narodowych, w metrum 2/4 i charakterystycznym synkopowanym rytmie. Nazwa tańca pochodzi z XVII wieku, ale krakowiak stał się popularny na początku XIX wieku.
czytaj więcej

Akademia Kultury MDK w Elblągu. Dwa sposoby adresowania listów z zastosowaniem skrótów

Adresując korespondencję możemy użyć dwóch sposobów. Powinniśmy prawidłowo pisać WPan, WPani lub WPaństwo (skróty od zwrotów: Wielmożny Pan, Wielmożna Pani oraz Wielmożni Państwo) – bez odstepu i bez kropki. Unikajcie stosowania skrótu: Sz.P. Uważa się, że jest on niezgodny z etykietą językową z uwagi na jego niejednoznaczność. W związku z tym, jeżeli już konicznie chcecie posłużyć się skrótem, to użyjcie nastepujących: Sz. Pan, Sz. Pani, Sz. Państwo. Pamiętajcie też, że w przypadku kilku adresatów jako pierwsze zawsze piszemy imię kobiety.
czytaj więcej

Przerwa w zajęciach nie oznacza przerwy w nauce gry na gitarze. Materiały dla grupy początkującej (cz. 1)

Przerwa w zajęciach nie oznacza przerwy w przygodzie z instrumentem. Postarajmy się wykorzystać ten czas na doskonalenie naszej techniki i umiejętności oraz dopracowanie rozpoczętych utworów.  Poniżej prezentujemy materiały dla grupy początkującej, są to ćwiczenia, które wykonujemy jako tzw. rozgrzewkę.  Więcej materiałów już wkrótce.     Pracownia gitary klasycznej MDK w Elblągu      
czytaj więcej

MDK w Elblągu. Sekcje działają w trybie zdalnym!

W zwiazku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a co za tym idzie czasowym ograniczeniem funkcjonowania Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu (zawieszeniem zajęć stacjonarnych), prosimy Was o śledzenie naszego profilu na Facebooku oraz strony internetowej. Postaramy się pomóc w rozwoju Waszych umiejętności oraz wiedzy poprzez zdalne nauczanie. 25 marca 2020 r. opublikowaliśmy na stronie pierwszy konkurs skierowany do Was (aby w nim uczestniczyć nie możecie wychodzić z domu!), a to dopiero początek. Nauczyciele MDK w Elblągu przygotowują na bieżąco działania w trybie  zdalnym (w Internecie). Bądźcie cały czas z nami w sieci! Odwiedzajcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku. 
czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10148 149 następna »


Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Bema 37, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 51, zapraszamy w godz. 800 - 1900

 

 

 


do góry

projekt i wykonanie: grupamerlin.pl